• Decrease font size
 • Reset font size to default
 • Increase font size
Kelepçeleme

 

aquatherm boru sistemlerine uygun boru kelepçeleri, borunun dış çapı kadar olmalıdır.

Kelepçenin, borunun üst yüzeyini zedelememesi dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardandır. (aquatherm kelepçeleri Kod No: 60516- 60597).

İç kısmı lastik contalı olan ve plastik borular için özel üretilen kelepçeler, aquatherm boruları için ideal olandır. Bir önemli nokta da borunun montajı esnasında malzemenin,

 • sabit olarak mı yoksa
 • hareketli olarak mı kullanılacak olmasıdır.

   

  Sabit Nokta

  Sabit noktaların belirlenmesi ile boru hattı belli aralıklara bölünür. Kontrolsüz hat hareketleri önlenir ve böylelikle güvenli bir boru hattı sağlanmış olunur.

  Prensip olarak sabit noktalar öyle iyi belirlenmelidir ki, aquatherm boru sistemindeki genleşmenin boru üzerinde yaratabileceği güçten dolayı oluşabilecek ekstra yük dahi sorun teşkil etmemelidir.

  Yivli veya uzun vida kullanımında tavan arasındaki mesafenin kısa olmasına dikkat edilmelidir. Sarkaç kelepçeler sabit noktalar için uygun değildir.

  Dikey dağıtımlar, esas olarak hareketsiz monte edilir. Branşman'ın hemen önünde veya arkasında bir sabit nokta var ise yukarı çıkan hatlarda genleşme yaylarına gerek duyulmaz.

  Kelepçenin ve tutucunun, boru hattındaki uzamayı dengeleyebilmesi için, sağlam ve yeterli şekilde tutturulması gerekmektedir.

  aquatherm kelepçeleri tüm bu özellikleri yerine getirmektedir ve montaj talimatına göre sabit noktalı montaj için optimaldir.

  Özel lastik contası sayesinde, kelepçelerin boru yüzeyinde herhangi bir mekanik zarar yaratması mümkün değildir.

  Hareketli Nokta

  Hareketli bağlantılar, boru hattının eksenel yönde gerçekleşen hareketlerine, boruya zarar vermeden olanak vermelidir.

  Hareketli noktalar belirlenirken, hareket noktalarının, ek parça veya armatürler tarafından engellenmemesine dikkat edilmelidir. Bunun dışında köşeli olmayan hatlara da dikkat edilmelidir.

  aquatherm kelepçeleri özel düz tabakası, kaydırıcı üst yüzeyi ve ses önleyici yüzeyi sayesinde kullanıma uygundur. Montaj şekli dikkate alınarak, hareketli bir montaj için gerekli bütün şartlar optimal olarak verilmiştir.

 •  
  youjizz xbxx xvideis xxnx.link spankbang.cc