• Decrease font size
  • Reset font size to default
  • Increase font size
Topraklama

 

DIN VDE 0100, Bölüm 701’ e göre banyolu ya da duşlu odalarda ekstra önlemler alınmalıdır. Bu odalar potansiyel dengeleme ile düzenlenmelidir. Denilmektedir ki; iletken olan tüm metal banyo ve duş teknesi ya da metal çıkışlar, metal koku önleyiciler ve metal boru sistemleri (örnek; içme suyu ve ısıtma hatları) toprak hattı ile birbirine bağlanmalıdır.

aquatherm borularının yapısı sayesinde; küvet bataryası, duş bataryası ve armatür gibi bağlantılarında elektrik akım tehlikesi olmaz. Tesisat parçalarının toprağa bağlanması gerekmez.

aquatherm İçme Suyu Boru Sistemleri İçin Montaj Önerileri

Metal hatlar aquatherm hatları ile değiştiriliyorsa, potansiyel dengeleme; kullanım suyu hattından yapılamamaktadır. Örneğin; bir metal boru ağında hattın bir bölümü, aquatherm borular ile değiştirilecek ise, metal boruları bir topraklama kablosu ile yine birbirine bağlamak gerekmektedir. Yani iletken olmayan aquatherm boruyu atlamalıdır.

Potansiyel eşitleme, VDS’ye göre; planlama esnasında belirtilmiş olan potansiyel eşitleme rayına yapılmalıdır. İş vereni aquatherm hattında, bir topraklamaya veya koruyucu bir hatta ihtiyaç duyulmadığı konusunda bilgilendirmek gerekmektedir. Gerekirse, bir elektrikçi tarafından kontrol ettirilerekten de bu gösterilebilir (VOB Bölüm C Genel teknik anlaşma şartları ATV ).

 
youjizz xbxx xvideis xxnx.link spankbang.cc