• Decrease font size
  • Reset font size to default
  • Increase font size
Çim Saha Isıtmaları

 

Stadyumlar, spor kompleksleri ve yarış pistleri günümüzün modern arenalarıdır. Bu alanlarda yarışmalar yapılmakta, rekorlar kırılmakta, zaferler kutlanmakta ya da sadece eğlenceler düzenlenmektedir.

Bu spor karşılaşmalarının bazıları, bir mekanda küçük bir kasaba nüfusundan daha fazla insanı bir araya getirir. 60.000 kişi kapasiteli arenalar günümüzde bir istisna olmaktan çıkmıştır. Birçok yeni spor tesisi, çok fonksiyonludur. World Cup futbol maçları, atletizm müsabakaları, büyük konserler, festivaller, müzikaller ya da opera performansları için kullanılabilmektedir.

Geçtiğimiz yıllarda, aquatherm günümüzün en büyük ve en yeni arenalarına sağladığı katkılarla olumlu ilgiyi üzerine çekmiştir. Örneğin; aquatherm VELTINS arena, Real Madrid futbol stadyumu ve Leipzig’deki Merkez Stadyum projelerine dahil olmuştur.

İhtiyaç ne olursa olsun, (sıhhi ürünler, havalandırma sistemleri, soğutma yüzeyleri ya da VELTINS arena da olduğu gibi, olağanüstü toprak altı ısıtma projesi) aquatherm tesisat sistemleri her projede kendi değerini kanıtlamıştır.

2000 yılında, DFB’nin 100. yıl şenliklerinde Leipzig Merkez Stadyumunun temeli atıldı. Stadyum 45.000 izleyici için planlanmıştır ve yenilikçi şekli ve çok fonksiyonlu konsepti fütürist ve heyecan verici spor kompleksi tasarımıyla paraleldir. Yeni arenanın, uzaktan da görülebilen ana unsuru, herhangi bir destek olmadan, 17 m yüksekliğinde askıyla hava tutulan, oturakları kaplayan kavisli portatif çatıdır.

aquatherm bu projeye, stadyumun toprak altı ısıtma sisteminin döşemesini yaparak stadyumun kalbi olan yeşil saha yüzeyine gerekli sıcaklığı vermiş ve bu kilit noktada önemli katkı sağlamıştır. Böylece çim yenilenmesi daha kısa dönemlerde yapılabilmekte ve maçlar soğuk ve ıslak hava şartlarında dahi aksamadan oynanabilmektedir.

 

 
youjizz xbxx xvideis xxnx.link spankbang.cc