• Decrease font size
 • Reset font size to default
 • Increase font size
Açık Alan Isıtmaları

 Bu aquatherm ısıtma sistemi, açık alanları tüm sene boyunca buz ve kardan uzak tutar. Açık alan ısıtma sistemleri kapsamındaki uygulama alanlarına örnek; yayalara ait alanlar, spor alanları, garaj ve bahçe girişleri, açık otopark ya da helikopter platformlarıdır.

Tüm alanlarda, açık alan ısıtma sistemi, düşmeden kaynaklanan kazaları önleyebilir. Buna ek olarak, kar temizliği için insan gücü ya da ekipmanı gerekmemektedir. Çevreye zararlı kuma (örnek; tuz) gerek yoktur. Açık alan ısıtması, normal olarak çok düşük akış ısılarında çalışır ve ısı nadiren 30°C’yi geçer. Endüstri alanında kullanım söz konusuysa, reddedilmiş ısı kullanılabilir, böylece herhangi bir işletim maliyeti söz konusu olmaz.

Açık alanları buz ve kardan arındırmak için, koşullara bağlı olarak, yaklaşık 250 Watt/m2’ye ihtiyaç vardır. Bu uygulamada, su ve anti-friz karışımı kullanılmaktadır.

Açık alan ısıtma sistemi hesaplaması, işlemin seçimine bağlıdır:

 • Yüzeyin kalıcı olarak buz ve kardan arındırılması mı, yoksa
 • Yüzeyin belirli periyotlarla buz ve kardan arındırılması mı gerekli?
 • Ayrıca açık alan ısıtma sisteminin kontrolü için; ısı, nem, sıcaklık çıktısı ve sistemin ataleti göz önünde bulundurulmalıdır. aquatherm açık alan ısıtması, kum ya da çakıl kaldırımlarının altına döşemek için uygun olduğu gibi; beton, toprak ya da asfalt için de kullanılabilir.

  Daha küçük açık alanlar, zemin altı ısıtmada kullanılan branşmanlar kullanılarak döşenebilir.

   

   
  youjizz xbxx xvideis xxnx.link spankbang.cc