• Decrease font size
  • Reset font size to default
  • Increase font size
Kontrol Prosesi

 

Ürün Giriş Kontrolü

Bütün giriş yapan ürünler, boru ve ek malzemelere uygunluk açısından kontrol edilir. Kontrolü yapılmayan ürünler ya da uygun olmayan ürünler, ne depolanabilir nede üretim için sevk edilebilir.

Ara Kontrol


Bu kontrollere başlamadan önce, montajın ve son ürün çıkışının tüm aşamalarında, denetim planına uygun şekilde testler yapılmaktadır.

Üretim başlangıcında, hem makina ayarlanmasında kalite güvenliği için, hem de boru ve ek parçaların kalite testleri için numuneler laboratuarlara teslim edilmektedir.


Laboratuarda yapılan testler:

·   Yüzey kalitesi
·   Numune ölçümleri
·   Extrusion ve püskürtme makinalarının ayarlanması

Bunların ideal ölçüleri, daha önceden bilinmektedir. Bu ölçülere ulaşıldıktan sonra üretim serbest bırakılır. Bu denemeler kaliteyi aynı tutabilmek için her seri üretimden önce yapılmaktadır.

Üretimin Denetlenmesi

Üretimin denetlenmesine örnek olarak, extrusion esnasında alınan notlardan ultra ses ölçümü ve aşama notları verilebilir. Bu ölçü ayarları üretim esnasında, hem kontrolü mümkün kılmakta, hem de ölçümlerin tutarlı olmasını sağlamaktadır.

Verilen değerlerin üstüne veya altına inildiğinde ultra ses ölçüm aleti sapmayı direkt olarak ayırma işleminin yapıldığı extrusion yoluna bildirir.

Bu sayede, sadece gerçekten kaliteli olan ürünler depolanır ve sevk edilir. Tüm aşamaların verilerinin ve parametrelerinin detaylı analizinin yapılması sayesinde, ekstra bir kalite aşaması ile üretim desteklenmiş olur.

Son Kontroller

Ürünler tamamlandıktan sonra son kontroller yapılmaktadır. Sadece denemelerin bütün dokümanları tam olarak temin edildikten ve sonucun sistem kalitesine uygunluğu kanıtlandıktan sonra, ürünler depolandığı bölüme sevk edilmektedir.

Bu  testler ürünlerin hem kalite kontrolü için, hem de yapı şeklinin denetimi için kullanılmaktadır.

Böylelikle yapılış ve üretim tekniği açısından zayıf noktalar uzun süreli olarak ortadan kaldırılmış olur.

Dış Denetleyiciler

Yabancı denetim kurumları tarafından yapılan denetim, ilk başta ve daha sonrada belirli aralıklarla yapılmaktadır. Yetkili denetim enstitüleri, testin yapılacağı yeri belirlemektedir ve enstitüler bu test için sorumludur.

Alınan boru numunelerinin ve ek parçalarının sonuçları, aquatherm firmasına bir denetim sertifikası olarak geri gönderilmektedir.

Depolama / Paketleme/ Sevkiyat

Testler yapıldıktan ve onay verildikten sonra ürünler, uygun yerlerde depolanmaktadır.

Firma içerisinde ürünlerin paketlenmesi, depolanması ve sevkiyatı için yapılması gereken işler düzenlenmiştir.

 
youjizz xbxx xvideis xxnx.link spankbang.cc