• Decrease font size
  • Reset font size to default
  • Increase font size
Kaynak Tekniği

 

Plastik borularda kaynak ile yapılan bağlantılar, iki aynı tip malzemenin birbirine karışması ile olur. İki parça arasındaki bağlantı herhangi bir katkı yapılmadan aynı hammaddeler ile yapılmaktadır.

Bu ürünün üretiminde kullanılan fusiolen® PP-R FS hammaddesinde, kullanım alanı için özel bir formül geliştirilmiştir. Bu sayede ürün, sprinkler hatlarında kullanıma tam bir uyum göstermektedir. Ürünün geliştirilmesinde montajı yapan kişilere, montaj kolaylığı sağlama çabası her ürünümüzde olduğu gibi yine ön planda tutulmuştur.

aquatherm Red pipe füzyon kaynağı ile birleştirilir:

Red pipe ile sprinkler hattı kurulurken, hiçbir yapıştırıcı ürün ve conta kullanılmadan kolayca montaj yapılabilmektedir.

Füzyon Kaynağı


Füzyon kaynağında boru ve ek parçaları, herhangi bir ekstra kaynak maddesine ihtiyaç duyulmadan birbirine kaynatılmalıdır.

Borunun dış çapını ve ek parçanın iç çapını ısıtmak için kullanılan araç önemlidir. Bu işlem için, kaynak makinası veya el kaynak makinası kullanılabilir.

İki borunun birbirine bağlantısı her zaman bir ek parça ile yapılmaktadır (manşon, dirsek, te vb.). Ek parça ve borunun kaynağı için kullanılması gereken ürünler temel normlara uygun olmalıdır.Kollektör Geçiş Parçası Kullanımı

Kollektör geçiş parçaları sayesinde, kolaylıkla borudan tam istenilen yerden hat alınıp istenilen işlem yapılabilir.

Örneğin; inegal te kullanarak üç kaynak yapılması gerekirken, yeni kollektör geçiş parçası sayesinde tek kaynak yeterlidir. Ayrıca tesisatı, özel matkap ucuyla delerek, istenilen yerden yeni bir hat almak mümkündür. Özel matkap ucu, delme sırasında çapağı dışarı çıkardığı için, hali hazırda kullanımda olan tesisatta bile uygulanabilmektedir.

Böylelikle malzemeden, işçilikten ve zamandan tasarruf sağlanmaktadır.

Yapılması gereken boruyu delmek, kollektör geçiş parçası ile boruyu ısıtmak ve birleştirmektir.

 
youjizz xbxx xvideis xxnx.link spankbang.cc