• Decrease font size
  • Reset font size to default
  • Increase font size
Montaj

1.Kılıf Borusunun Kolay Kullanımı

PE kılıf sonuna takılan kırmızı ve mavi başlıklar sayesinde, kılıfın hareket etmesi engellenir.

Bu sayede, kılıfın montaj esnasında kesilmesine gerek kalmamaktadır.

2.Yüzüğün Takılması

SHT borusu genişletilmeden önce SHT yüzüğü boru üzerine takılmalıdır.

Yüzüğün her iki ucu da aynı özelliktedir. Bu nedenle hangi ucun boruya, hangi ucun ek parçaya geldiği önemli değildir.

3.Borunun Genişletilmesi

Boruyu genişletmek için kullanılacak aparatın kolları tamamen açılmalıdır. Böylelikle açma aparatının ağzı kapanır ve borunun ucuna sokulur.

Aparatın ağzı boru ucuna yerleştirildikten sonra, aparat kolları birleştirilir ve boru ucu genişlemiş olur. Montaj esnasında gerek duyulursa, aparatın ağzı bir miktar küçültülerek (kollar yardımı ile) döndürülür ve açma işlemi tekrarlanır.

Dikkat: Donma derecesindeki soğuklarda, boru genişletilmeden önce elle hafiften ısıtılmalıdır. Boruda genişletmeden dolayı oluşabilecek beyazlaşmalar sorun teşkil etmez. EVOH oksijen bariyer tabakası hafiften genişlemektedir. Ancak bu sızdırmazlığında ya da oksijen bariyerliğinde bir sorun teşkil etmez.

Yüzük borunun genişletildiği kısımda olmamalıdır. Böyle bir durumda aparat ya da boru zarar görebilir.

4.Preslenmesi

Borunun genişletilmiş ucuna ek parça itilir ve  yüzük sıkıştırılır (yüzük sürme aparatı kullanılarak). Aletin birbirine sıkıştırılması ile yüzük boruyla ek parçayı birbirine sabitler. Çok hızlı bir şekilde ayrılması mümkün olmayan bir bağlantı yapılmış olur.

Daha sonra geriye itilmiş olan kılıf ek parçanın sonuna kadar çekilir. Bu işlem diğer taraf içinde aynı şekilde yapılır.

 

 

 
youjizz xbxx xvideis xxnx.link spankbang.cc