• Decrease font size
  • Reset font size to default
  • Increase font size
Tichelmann Tekniği

 

Tichelmann Tekniğine Göre Borunun Döşenmesi

aquatherm tarafından geliştirilen kollektör geçiş parçası tekniği sayesinde, Tichelmann tekniğinde olduğu gibi, giden bir borunun üzerine dağıtım hattı çekilebilmektedir.

Önemli Avantajlar


Buradaki dağıtım hatlarında kullanılan borular, blue pipe ve green pipe borularından ve kollektör geçiş parçasından üretilmektedir. Geçiş parçaları arasındaki mesafe, ısıtma borularının döşeme aralığına bağlıdır.

aquatherm SHT oksijen bariyerli boruların geçişlerinde geçiş adaptörleri kullanılmaktadır. Bu sayede green pipe (aquatherm sıhhi tesisat) boru sistemlerinden, aquatherm SHT boru sistemine sorunsuz bir geçiş yapılabilmektedir. (SHT= yüzüklü bağlantı tekniği)

*blue pipe

*green pipe


Spor Alanlarının Isıtmasında Tichelmann Tekniği

Tichelmann Tekniğine Göre Borunun Döşenmesi

aquatherm’in kollektör geçiş parçası tekniği, ısıtma borularına geçişi Tichelmann prensibi’ne göre mümkün kılmaktadır. Bu teknik çift katmanlı olan a+b modelli kullanımda kullanılmaktadır. Tichelmann Tekniği’nde, bütün ısıtma dolaşım hatları aynı boru uzunluklarına sahiptir. Bu teknik ile basınç kaybının her hatta aynı olması sağlanmaktadır.

Bundan dolayı hidrolik bir eşitlemeye gerek duyulmamaktadır.


Model


Bu bağlantı tekniğinde dağıtıcı borular, aquatherm borularından ve kollektör geçiş parçalarından üretilmektedir. Kollektör parçalarının arasındaki mesafe ısıtma borularına bağlıdır.

aquatherm SHT oksijen bariyerli borularının geçişlerinde geçiş adaptörleri kullanılmaktadır. Bu sayede fusiotherm (aquatherm sıhhi tesisat)’den SHT boru sistemine sorunsuz bir geçiş yapılabilmektedir.(SHT= yüzüklü bağlantı tekniği)

*climatherm: blue pipe

*fusiotherm: green pipe

 
youjizz xbxx xvideis xxnx.link spankbang.cc