• Decrease font size
  • Reset font size to default
  • Increase font size
Ürün Gamı

İnsanların bulundukları ortamdaki hava sıcaklığı, çalışma performansları açısından önemlidir. Hava sıcaklığı arttıkça performans düşer ve bulunulan ortamı soğutmak için kullanılan enerjinin maliyeti de  her derece için artar.

Mekanlarda kullanılan ısıtma - soğutma sistemlerinde; yanlış sıcaklığın ayarlanması, sistemin havayı üfleyerek soğutması veya klimalardan gelen sesler sonucunda insanların çalışma verimi düşmektedir. Bundan dolayı aquatherm boru panelleri; toplantı salonları, bürolar gibi sessizlik gerektiren mekanlar için tasarlanmıştır.

aquatherm’in akıllı alan ısıtma ve soğutma sistemi sayesinde, ortamdaki hava ideal şartlarda olacağından, ortamda herhangi bir esinti veya gürültü hissedilmez;  bu sistem sayesinde belirlenen su ısısına göre oda ısıtılıp soğutulabilir.

Sistem otomatik sıcak- soğuk su geçişi sayesinde, oda bazında veya genel olarak ısıtılıp soğutulabilmektedir.

İnce yapısı sayesinde duvarlara montajı kolaydır ve yüksekliği maksimum 2,45 cm'yi geçmemektedir. Boru panelleri dikdörtgen şeklindedir.

Bu sayede sorunsuz montaj gerçekleşmektedir. Her 1 m² panelde; 1,2 cm çapında, 1 m uzunluğunda, toplam 25 m boru kullanılarak ortamın ısıtma - soğutma sistemi kurulmuş olur.

Akış hızı ve basınç kaybı bu sayede en aza indirilmiş olur. 10 m²’lik bir alanda akış hızı 0,3 m/s'nin altındadır.

aquatherm - black system, asma tavanlarda, metal plakalar üzerine veya alçı tavan ile  kaplanabilir.

Montajı çok kolaydır. Panelin ağırlığı 2,5 kg/m² (içi su dolu iken ağırlığı) dir. Asma tavanlarda yapılan montaj sonrası, 3,0 cm’lik bir camyünü ile izole edilir. Daha sonra montaja uygun olarak, füzyon kaynağı veya geçme parçası ile boru panelleri birbirine bağlanır.

Sistemin Avantajları
Üfleme gibi ısıtma - soğutma tekniği olmadığından yüksek konfor
Sessiz çalışma
Tozlanma yok
Kolay kullanım
Oda içerisinde her hangi bir yer kaplamaz
Montajı kolaydır ve kısa sürer çünkü hazır bir şekilde gelir
Alan içerisinde ısı dağılımı eşittir
Güvenilir bağlantı
Geçmeli veya kaynak ile bağlantı
Difüzyon geçirmeyen ürün
Düşük ürün yüksekliği
Oda içerisinde görülmez, oda içini görüntü olarak etkilemez
Kullanımda enerji tasarrufu sağlar.

aquatherm - black system, tavandan ısıtma- soğutma sistemi olarak döşendiğinde, oda ısısının bir kaç derece altında veya üstünde sıcaklıktadır. Isı ışınları ile oda içindeki sıcaklık değişir. Verimin %60’ı ısı ışını olarak tavandan gelir. Verimi; oda içindeki sıcaklık ve ortalama tavan sıcaklığı belirler.

Hijyen açısından gerekli hava değişimi, oda içindeki pencerelerin açılmasıyla sağlanabilir.

Tavana yapılan montajlarda, bütün tavanın boru paneli ile kaplanmasına gerek yoktur. Ancak daha sonra ek panel gerek görülürse, ilave edilebilir.

 
youjizz xbxx xvideis xxnx.link spankbang.cc