• Decrease font size
  • Reset font size to default
  • Increase font size
Isıtma Soğutma Panelleri

 

Altın Madalya Sahibi
aquatherm black system, Zagreb INTERKLIMA Fuarı'nda aşağıdaki özellikleri sayesinde Altın Madalya’ya layık görülmüştür:

Yenilikçi Ürün
Teknolojik Seviye
Orijinallik
Enerji Tasarrufu
Geliştirme Kalitesi
Dizayn
Çevre Dostu
Güvenli Çalışma(Sağlamlık)

Black System
Duvardan ve Tavandan Isıtma - Soğutma Paneli

İnsanların bulundukları ortamdaki hava sıcaklığı, çalışma performansları açısından önemlidir. Hava sıcaklığı arttıkça performans düşer ve bulunulan ortamı soğutmak için kullanılan enerjinin maliyeti de  her derece için artar.

Mekanlarda kullanılan ısıtma - soğutma sistemlerinde; yanlış sıcaklığın ayarlanması, sistemin havayı üfleyerek soğutması veya klimalardan gelen sesler sonucunda insanların çalışma verimi düşmektedir. Bundan dolayı aquatherm boru panelleri; toplantı salonları, bürolar gibi sessizlik gerektiren mekanlar için tasarlanmıştır.

aquatherm’in akıllı alan ısıtma ve soğutma sistemi sayesinde, ortamdaki hava ideal şartlarda olacağından, ortamda herhangi bir esinti veya ısı fazlalığı hissedilmez; dolayısıyla, bu sistem sayesinde belirlenen su sıcaklığına göre oda ısıtılıp soğutulabilir.

Sistem otomatik sıcak- soğuk su geçişi sayesinde, oda bazında veya genel olarak ısıtılıp soğutulabilmektedir.

İnce yapısı sayesinde duvarlara montajı kolaydır ve  yüksekliği maksimum 2,45 cm'yi geçmemektedir. Boru panelleri dikdörtgen şeklindedir.

Bu sayede sorunsuz montaj gerçekleşmektedir. Her 1 m² panelde; 1,2 cm çapında, 1 m uzunluğunda, toplam 25 m boru kullanılarak ortamın ısıtma - soğutma sistemi kurulmuş olur.

Akış hızı ve basınç kaybı bu sayede en aza indirilmiş olur. 10 m²’lik bir alanda akış hızı 0,3 m/s'nin altındadır.

aquatherm - black system, asma tavanlarda, metal plakalar üzerine modüler ölçülerde (60x60 cm) döşenebilir veya alçı tavan ile  kaplanabilir.

Montajı çok kolaydır. Panelin ağırlığı 2,5 kg/m² (içi su dolu iken ağırlığı)' dir. Asma tavanlarda yapılan montaj sonrası, 3,0 cm’lik bir cam yünü ile izole edilir. Daha sonra montaja uygun olarak, füzyon kaynağı veya geçme parçası ile boru panelleri birbirine bağlanır.

 

aquatherm - black system, tavandan ısıtma- soğutma sistemi olarak döşendiğinde, oda sıcaklığının bir kaç derece altında veya üstünde sıcaklıktadır. Isı ışınları ile oda içindeki sıcaklık değişir. Tavan içindeki ısı transferinin %60’ı radyant, %40’ı ise konveksiyon olarak gerçekleşecektir. Verimi; oda içindeki sıcaklık ve ortalama tavan sıcaklığı belirler.

Hijyen açısından gerekli hava değişimi, oda içindeki pencerelerin açılmasıyla sağlanabilir.

Tavana yapılan montajlarda, bütün tavanın boru paneli ile kaplanmasına gerek yoktur. Ancak, daha sonra ek panel gerek görülürse, ilave edilebilir.

 
youjizz xbxx xvideis xxnx.link spankbang.cc