• Decrease font size
  • Reset font size to default
  • Increase font size
Tarihçe

 

“Uygulamalı teknolojiler yıllar boyunca sürekli olarak geliştirilerek değiştirilmiştir. Ancak arkasında yatan motivasyon hep aynı kalmıştır: Hijyen, Sağlık ve Kaliteli Yaşam” – Gerhard Rosenberg

aquatherm, Gerhard Rosenberg tarafından kurulmuştur ve şirket olarak 17 Ağustos 1973 yılında kendi evinin mahzeninde ilk zemin altı boru ısıtma sistemini geliştirmesiyle faaliyete geçmiştir. aquatherm GmbH, resmi başlangıcını Kasım 1973 tarihinde ticaret odasına kaydolmasıyla yapmıştır. Ambar ambar dolaştıktan sonra ilk fabrika 1978 yılında Attendorn-Biggen, Almanya’da kurulmuştur.

Bugün şirketin önemli bir kısmı, 61.883 m2'lik bir alan üzerinde 49.720 m2 büyüklüğünde inşa edilmiştir. Şirket; üretim fabrikası, lojistik merkezi, eğitim merkezi ve aynı zamanda kendi laboratuarı, mühendislik, teknoloji geliştirme ünitesi olan bir tesis halini almıştır.

1 Temmuz 1991 yılında Dresden yakınlarında muhteşem bir törenle açılan, bugün 5.500 m2 büyüklüğünde olan Radeberg şubesinde yıllık olarak yaklaşık 10 milyon metre boru üretilmektedir.  Bu rakam ortalama olarak günlük 40.000 metre boruya tekabül etmektedir. Radeberg şubesinde ayrıca eğitim merkezi ve değerlendirme laboratuarı bulunmaktadır. 2006 yılında aquatherm, 43 milyon metreden daha fazla boru üretmiş aynı zamanda yaklaşık olarak çapları 16 mm ile 250 mm arasında değişen – 14.000 ton kadar plastik parçası eşdeğerinde -  56 milyon ek parça işlemden geçirmiştir.

Bu hızlı büyüme, üretilmiş ürünlerin sürekli geliştirilmesiyle, son yıllarda sonuçlanan ısıtma ve soğutma panelleri - black system ve sprinkler hatlar için boru sistemi - red pipe ürünlerinden kaynaklanmıştır. Mart 2002 yılında, 9.000 m2' lik bir alan üzerine kurulmuş olan lojistik merkezi, 70.786,67 m2' lik toplam depolama kapasitesiyle, yeni gelişmekte olan Brückenweg bölgesinde açılmıştır. Buna bağlı olarak daha önceki boru depolama tesisleri, üretim artışıyla uyumlu hale getirilerek optimal madde sirkülasyonu başarılmıştır. Lojistik merkez tamamlandıktan sonra şirket, 736 m2' lik bir alan üzerinde gerekli olan bağımsız üretim fabrikasının büyütülmesi faaliyetlerine başlamıştır. Bu süreç 2 ay kadar kısa bir sürede bitirilmiştir.

aquatherm şirketinin güçlü yönleri olan esneklik, kısa büyüme dönemleri ve pazar ihtiyaçlarına hızlı tepki ve istikrarlı artan talep geleceğinin garantisidir. Bu arada neredeyse tüm Brückenweg bölgesi satın alınmıştır. Daha önce inşa edilmiş binalar tekrar tamamıyla elden geçirilmiştir. Bu binalar şirketin inşaat departmanı ve bakım-onarım departmanı için depo olarak kullanılmaktadır. Şu anda yaklaşık 700 m2 'lik başka bir depolama tesisi inşaat halindedir.

Ulusal ve uluslararası müşterilerin giderek artan eğitim ihtiyaçlarını karşılamak için, 2003 yılında seminerler için en modern araçlarla donatılmış eğitim merkezi 3 aşamada 217 m2’den 623 m2’ye genişletilmiştir. Burada, aquatherm misafirlerine, sistem mühendisliğinin yüksek standartları ve boru ürünlerinin avantajları hakkında eğitim verilmektedir. 2006 yılının baharında ana ofis binasının büyütülmesine başlanmıştır. Böylece tüm departmanlar; uluslararası satış, ithalat, pazarlama ve muhasebe bir çatı altına alınmıştır. 7430 m2' lik başka bir 4 katlı bina da tamamlanmıştır. Konferans ve misafir alanının yanında montaj departmanı, panel yapımı ve paketleme departmanı entegre ofis alanıyla ve el laboratuarıyla ultra-modern teknoloji geliştirme fabrikası da inşa edilmiştir.


Şirket laboratuarı araştırma ve geliştirme için 1500 m2' lik bir alana sahiptir. 14 teknisyen (sağlamlık ve dayanıklılıkla ilgili) fiziksel ve kimyasal testler yapmaktadır . Organoleptik (hijyen testleri) ve aynı zamanda organik ve organik olmayan maddelerin termal analizi de mikroskopik analizle yapılmaktadır. Mekanik testler için en son teknolojili test ekipmanları kullanılmaktadır. Aynı zamanda deneysel ekstrüzyon hattı ve özel püskürtme kalıp makinesiyle geliştirme süreci kısaltılarak kalite artırılmıştır. 2004 yılında Ennest kentinde, 550 m2' lik ofis binası da dahil olmak üzere, depolama ve üretim için daha fazla tesis elde edilmiştir. Geçmiş yıllardaki büyümeyle bile yönetim hala şu ilkeyi takip etmektedir: “Maksimum verimliliği olan sade yapılar şirketin gelecekteki gücünü garanti altına almalıdır ve de alacaktır.”  Sonuç olarak şirket esnek kalarak ve hızla değişen pazar ve müşteri taleplerine çabuk uyum sağlayarak, ürün geliştirme ve test dönemlerini optimum ürün kalitesinde ve de hızlı yöneterek ve dünya çapındaki deneyimli ortaklarıyla pazardaki ağırlığını gün geçtikçe büyütmektedir.

 

 
youjizz xbxx xvideis xxnx.link spankbang.cc