• Decrease font size
  • Reset font size to default
  • Increase font size
Çevre Dostu

 

aquatherm, çevreye karşı hassas mühendislere, gerçekten fark yaratan bir alternatif sunmaktadır.

Araştırmalar aquatherm fusiolen® polipropilen boru sisteminin, hammadde aşamasından monte edilmiş son ürün aşamasına kadar karşılaştırılabilir alternatifine kıyasla, daha az enerjiye ihtiyaç duyduğunu ortaya koymaktadır. Aynı zamanda üretim ve montaj sırasında gözle görülür oranda daha az artık madde çıkmaktadır.  Bu da aquatherm’i mevcut olan en çevre dostu basınçlı-boru sistemi yapmaktadır.

Üretim sırasında çevreye etkiyi asgariye indirmek, aquatherm’in çevreyi koruma yöntemlerinden sadece biridir.  aquatherm boru sistemlerinin kimyasal durağanlığı vardır ve füzyon bağlantıları yabancı madde içermez. Bu nedenle aquatherm, kaynak suyunu zamanla zehirleyen bir sistem değildir. Borudaki azaltılmış baş kaybı da (sürtünmeden kaynaklanan basınç kaybı), sistemin ömrü boyunca boru içinde enerji tasarrufu sağlanmasına yardımcı olur.  Ve aquatherm sistemleri, 50 seneden daha uzun ömürlü olacak şekilde tasarlandıkları için, birçok başka sistemden daha az sıklıkla yenilenmeleri gerekecektir. Böylece kaynak israfı, daha da fazla önlenmiş olur.

fusiolen® polipropilen’in ısı iletim katsayısı çok düşük olduğundan, boru içinden geçen akışkanın ısı kaybını azaltmaktadır. Bu sebeple, ihtiyaç duyulan izolasyon miktarı da azalmış olur.

Isı kaybı hesabı için lütfen tıklayınız.

 
youjizz xbxx xvideis xxnx.link spankbang.cc